Odkryj możliwości z Mentoringiem SAGT
Mentorami zazwyczaj są absolwenci III LO, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie i umiejętności w danej dziedzinie i chętnie dzielą się nimi z uczniem. Mentor pomaga mentee rozwijać jego umiejętności, budować pewność siebie oraz osiągać cele.
7+
20+
Krajów
Lista Mentorów zostanie opublikowana wkrótce.
Informatyka
Biznes
Medycyna
Masz Pytania?
Przejrzyj FAQ
Mentoring jest przeznaczony głównie dla trzech grup osób (mentees):
• Uczniów na początku liceum, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku rozwoju oraz chcą poznać perspektywę pracy lub studiowania na danym kierunku.
• Uczniów w późniejszych latach liceum, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wyborze przyszłej uczelni lub procesie aplikacyjnym poprzez rozmowę z obecnymi studentami.
• Absolwentów III LO, którzy szukają rady bardziej doświadczonych kolegów w kwestiach dotyczących rozwoju kariery lub dalszej edukacji.
Mentorami zazwyczaj są absolwenci III LO, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie i umiejętności w danej dziedzinie i chętnie dzielą się nimi z uczniem. Mentor pomaga mentee rozwijać jego umiejętności, budować pewność siebie oraz osiągać cele.
Długość trwania mentoringu zależy od ucznia. Zazwyczaj mentoring kończy się po jednej-dwóch rozmowach, ale czasem ta współpraca przyjmuje formę długoterminową.
Aby skorzystać z mentoringu, należy napisać do nas na Facebooku lub mailowo. Opisz swoje potrzeby, a my zaproponujemy Ci kontakt z odpowiednimi mentorami.
Jeśli chcesz zostać mentorem, napisz do nas maila, w którym opiszesz swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową. Dodamy Cię do naszej bazy danych i będziemy przekazywać Ci kontakty do uczniów, którzy szukają pomocy w Twojej dziedzinie (każdorazowo za Twoją zgodą!).
Kontakt między mentorem a mentee może odbywać się na różne sposoby, w zależności od preferencji mentee. Najczęściej jest to rozmowa telefoniczna lub wideoczat, ale może to być również wymiana maili, wiadomości na Messengerze lub nawet osobiste spotkanie w kawiarni.
Mentoring może pomóc w podjęciu decyzji dotyczących wyboru kierunku studiów i uczelni, poprzez dostarczenie informacji z pierwszej ręki o różnych możliwościach kariery, opowiadanie o własnych doświadczeniach oraz pomaganie w zdefiniowaniu celów i planów rozwoju.
Tak, mentoring może pomóc w różnych obszarach życia, nie tylko w kwestiach związanych ze studiami. Wiele osób zadaje pytania dotyczące pierwszych kroków w zawodzie lub nawet procesów rekrutacyjnych w konkretnych firmach.