top of page
sagt - meeting.jpg

POZNAJMY SIĘ

Od lat łączymy uczniów, absolwentów i sympatyków III LO w Gdyni. Poprzez wydarzenia

i inicjatywy SAGT budujemy więzi pomiędzy absolwentami różnych roczników i ich współdziałanie na polu społecznym, biznesowym, akademickim i kulturalnym. Wspieramy także obecnych uczniów oferując stypendia oraz mentoring.

NASZA HISTORIA

Powstanie Stowarzyszenia miało miejsce 25 grudnia 2012 r. podczas tradycyjnego spotkania absolwentów nazywanego „Reunionem”.  Założycieli było 11, pożegnali oni mury szkoły w latach 2005 i 2006. Gościem specjalnym wydarzenia był długoletni dyrektor III LO w Gdyni, Wiesław Kosakowski, co zaowocowało nawiązaniem bliskiej współpracą ze Szkołą w kolejnych latach.

Powstanie Stowarzyszenia było jedynie sformalizowaniem zjawiska integracji absolwentów. Od pierwszych miesięcy po maturze absolwenci z różnych roczników organizują spotkania nieformalne oraz współpracują ze sobą w sferze naukowej, biznesowej i społecznej. Z czasem nastała potrzeba zrzeszania absolwentów, którzy nie mieli możliwości poznać się w szkole. Tak powstał SAGT.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ!

łuki.jpg

ŁUKASZ TARGOSZYŃSKI

Prezes

Pochodzę z małego miasta. Wyjazd do liceum do Trójmiasta był dla mnie ogromną szansą, ale też wielkim wyzwaniem. Trójka przygotowała mnie do dalszego życia, zarówno do studiowania jak i późniejszej pracy jako prawnik w międzynarodowej kancelarii. W pracy dla SAGT zależy mi na tym, żeby oddać cząstkę tego, co sam kiedyś dostałem.

Dopiero po latach uświadomiłem sobie, że w czasach liceum bardzo brakowało mi bezpośredniego kontaktu z kimś, kto mógłby się ze mną podzielić swoim doświadczeniem akademickim i zawodowym. Świadome decyzje o wyborze drogi po maturze są kluczowe - dlatego w SAGT powstał program mentoringowy.

Jednocześnie pamiętam, że w trakcie liceum widziałem jak wiele moich wybitnie uzdolnionych koleżanek i kolegów musi podejmować się rożnego rodzaju pracy, żeby moc się utrzymać. By ograniczyć to zjawisko uruchomiliśmy w SAGT program stypendialny, który nie tylko nagradza wybitne osiągniecia na polu naukowym, ale również przyczynia się do wyrównywania szans.

Wreszcie, liceum dało mi wspaniałych przyjaciół. Trojka to jedna wielka społeczność ludzi, których łączenie w ramach spotkań Stowarzyszenia to dla mnie sama przyjemność.

bottom of page